Giriş > Dosyaların temaları > Bir baca kurmak > Kazan dairesi için yalıtımlı duman bacası

Kazan dairesi için yalıtımlı duman bacası

Kazan dairesi, bir ya da birçok kazandan oluşan bir tesisattır. Bu, bir ya da birçok binayı ısıtmaya yönelik ısı şeklinde enerji üretilmesini sağlar.


Tam bir değişim durumu

Toplu konut binaları, hizmet binaları ve sanayi tesislerinin termik mevzuatı, yeni yapı ya da yenileme söz konusu olsun, tam değişim ve dönüşüm halindedir. Öte yandan, fosil enerjilerin yapısal maliyet artışı, yatırıma yönelten bir teşvik unsurudur.
O halde, ısıtma sistemin iyileştirilmesi ve enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kullanınımının birleşip bütünleştirilmesi gerekmektedir.
Bu durumda yoğuşmalı kazanlar ve yakıt olarak odunun kullanılması yaygınlaşmak durumunda kalmış, bu da duman bacalarının yenilenmesi ya da yeni duman bacaları yapılmasına yol açmıştır.

Baca, enerji tasarrufuna katılmaktadır

Bu yeni kazanlarla sağlanan tasarruflar, uygun ve yüksek verimli duman tahliye bacalarıyla bir araya getirilmeleri koşuluyla % 30’a ulaşabilir.

Performanlar (optimal baca çekişi, iyi boyutlandırma) kadar, emniyet (sızdırmazlık ve ateşe dayanıklılık) de sağlanmalıdır.

Duman bacası, kalıcı olmak ve (mekanik direnç, kaliteli malzeme…) kolayca geri dönüştürülmek üzere tasarlanmış olmalıdır.

Öte yandan, duman bacasının çevreyle ahenkli bir biçimde (estetik, uygunluk, kurulum esnekliği) bütünleşmesi gerekir.

Therminox: başarılı ve kalıcı bir çözüm

therminox

Poujoulat, modern kazanların randımanını optimal düzeye çıkarmak için Therminox bacayı geliştirmiş bulunmaktadır.
Bu ürün, cihaz üreticileri ve tesisatçılarla birlikte tasarlanmış olup, performansları CERIC Lâboratuarı’nda onaylanmıştır.
Therminox, yüksek kaliteli malzemelerle üretilmiştir. Mükemmel bir sızdırmazlık seviyesi sağlarken, baca yangınlarına karşı da dirençlidir.
Taş yünü bazlı yüksek yoğunluklu yalıtım, baca çekişini optimal düzeye getirir ve bacanın dışında yoğuşma oluşumunu önler.
Bu durumda, kazanların çalışması optimal olup, bu da enerji tüketimi ve zararlı madde emisyonlarının azalmasına yol açar.

Therminox, ekonomik tasarımla bütünleşmiştir: üretimi, taşınması ve uygulanması az enerji tüketir. Bu ürün gamı, ISO 14001-2008 belgeli bir fabrikada üretilmiş olup % 97 oranında geri dönüştürülebilir. Dolayısıyla, çevrede bıraktığı iz sınırlıdır. Nihayet, Therminox (emniyet kelepçeleriyle tamamlanan) zarif bir çizgiye ve özenli yapı bitirme işlerine sahiptir. Çok sayıda yapı bitirme işiyle (aynalı parlak paslanmaz çelik, alüminyum çinko, bakır ve RAL referans sistemine göre epoxy boya) kullanıma hazırdır. Condensor tek cidarlı hermetik baca, mevcut bacaların bağlanması ve bunlara astar baca geçirilmesi için Therminox bacanın ideal tamamlayıcısıdır (Therminox, aynı zamanda Poujoulat susturucular, fleksibl bacalar ve hazır baca şapkalarıyla da uyumludur).

Ortak çözümler konusunda + daha fazla bilgi

 


Toplu konut, hizmet binası ve sanayi tesisi


Poujoulat tarafından yayınlanan diğer siteler:


Bir duman bacası, bir hazır baca şapkası yerleştirmek, bir ısıtma cihazı bağlamak ya da bir baca içine astar baca yerleştirmek?

Poujoulat Baca Sistemleri müstakil ev, toplu konut, sanayi tesisi ve hizmet binaları için yeni ya da yenileme amaçlı ısıtma ve baca sistemleri, hazır baca şapkaları ve aksesuarlarının uzman üreticisidir.
Odun, gaz ya da mazotla çalışan bir ısıtma sistemi kurmak ya da yenilemek mi istiyorsunuz?
Poujoulat Baca Sistemleri, müstakil ya da ortak duman bacası, paslanmaz çelikten rijit ya da fleksibl astar baca, her tip ısıtma cihazına yönelik  [şömine, ankastre şömine, odun sobası, granüle odun (sıkıştırılmış yonga) sobası, kazan] bağlantı borusu açısından geniş bir ürün seçeneği önermektedir.  Çeşitli baca sistem ekipmanları, dumanların tam olarak tahliyesini sağlayacaktır: duman çıkarma cihazı, ısı dağıtım ünitesi, baca çekiş regülatörü, baca bakım ve temizleme seti.Servis ve teknik destek


Bizi üzerinden takip etmek:

picto youTube