Giriş > Dosyaların temaları > Bir bacayı yenilemek > Yenileme halinde yoğuşmalı kazanlar için ortak duman bacaları

Yenileme halinde yoğuşmalı kazanlar için ortak duman bacaları

Çok yakında yaygınlaşacak olan yeni yoğuşmalı kazanların geliştirilmesi, gazla ısıtılan düşük verimli müstakil kazanlarla teçhiz edilmiş toplu konut parkının yenilenmesini zorunlu kılmaktadır.


Gazla ısıtılan yoğuşmalı cihazların geliştirilmesi

Enerji fiyatlarının çok artması, termik mevzuatın desteklemesi ve çevrenin gerçekten dikkate alınması genel bağlamında, ısıtma sisteminin seçimi, yenileme çalışmaları sırasında ağır basan husustur.

Yoğuşmalı kazanın avantajları çoktur. Yoğuşmalı kazan, dumanların içerdiği enerjiyi toplamak suretiyle, ısınmanın faturasının % 25 ilâ % 30 oranında azalmasına imkân verir. Yoğuşmalı kazanlar iyi bir emniyet, güvenilirlik ve büyük bir termik konfor sağlar ve böylece yeni termik mevzuatın gereklerine de tam olarak uyarlar: PCI*’de % 108’in üstünde bir randımana erişebilirler.
(* Düşük kalori gücü)

Mevcut duman bacalarının yenilenmesi

Gazla ısıtılan bu yoğuşmalı yeni cihazların geliştirilmesine karşı, yenilenmesi gereken bir eski konut parkı bulunmaktadır. Bunlar (ya boyutlarından, malzemelerinden ya da tasarımlarından dolayı), uygun olmayan duman bacalarına sahiptirler ve bu da yeni nesil kazanların kurulumunu engellemektedir.

Yoğuşmalı kazanların performanslarından yararlanmak için, uygun ve onaylı, üstün kaliteli ve tam bir sızdırmazlığa sahip bacaların uygulanması zorunludur.

Poujoulat ürünleri, her biri bu parkın yenilenmesine uygun bir çözüm getiren, kullanılan enerji (gaz ya da mazot) ve kapasite (10 kW ilâ 20 MW arası) ne olursa olsun, yoğuşmalı kazanların müstakil ev, toplu konut ya da sanayi tesisine yerleştirilmesine imkân veren ürünlerdir.

Condensor: kazan daireleri için baca bağlantı borusu ve astar baca

schema Condensor

Tek cidarlı Condensor bacalar, paslanmaz çelikten üretilmiş olup kesiksiz kaynaklıdır. Bunlar, yoğuşmalı kazanlara (gaz ve mazot) uygundur.

Condensor müstakil, toplu konut ya da sanayi tesislerindeki mevcut bacaların bağlantısının yapılması ve bunlara astar baca geçirilmesi için ideal çözümdür. Bu ürün, birkaç kazanı duman bacasına bağlamak için bacalar yapılmasını sağlar.

Parlak paslanmaz çelik versiyonu ve tüm RAL renkleri içinde kullanıma hazır olan Condensor, kibar ve ağırbaşlı olmayı becerir ve konutla tamamen bütünleşir.
Yalıtımlı Therminox baca, binaların içine montajlar yapmak için Condensor bacanın ideal tamamlayıcısıdır.

3CE P MULTI+: yüksek verimli ortak baca

schema 3  CE P MULTI +

3CE P MULTI+, yeni ya da mevcut toplu konutta 2 ilâ 20 arası hermetik müstakil kazanın hava gelişi ve atık gazlarının tahliyesini sağlayan ortak konsantrik bir bacadır

EYenileme olarak, hermetik kazanların toplu konuta kurulmasının zor olduğu pek çok durumda, bu ideal çözümdür.

3CE P Multi+ optimal düzeye getirme (gerekli alanın küçültülmesi), performans, emniyet (sistemin sızdırmazlığı, ateşe ve yoğuşmalara dayanıklılık), kolay montaj (basitçe iç içe geçirme) ve estetiği (paslanmaz çelikten ince yapı işleri ya da RAL renkleriyle yapılan boya işleri) birleştirmiştir.

İki kurulum konfigürasyonu mümkündür:

- iç versiyon olarak paslanmaz çelikten konsantrik bir baca

- dış versiyon olarak, çift cidarlı, yalıtımlı bir baca

Kaskad olarak kurulan kazanlar için atık gazları tahliye sistemi

schema Condensor

Kaskad sistemi, sıcaklıkları 160°C’nin altında ve 200 Pa’dan az basınç altında olan baca ve duman baca bağlantı borularının yapılmasına yöneliktir.

Kaskad sistemi, gazla ısıtılan yoğuşmalı ya da bir sıra halinde veya sırt sırta monte edilmiş, B22P/B23P tipi düşük ısılı kazanların atık gazlarının tahliyesine uygundur.

Kullanıma hazır çaplar (150 ilâ 250 arası), geniş bir kapasite aralığında, bir binanın içi ya da dışına bağlantı yapma imkânı sunar.

 

Ortak çözümler konusunda + daha fazla bilgi


Toplu konut, hizmet binası ve sanayi tesisi


Poujoulat tarafından yayınlanan diğer siteler:


Bir duman bacası, bir hazır baca şapkası yerleştirmek, bir ısıtma cihazı bağlamak ya da bir baca içine astar baca yerleştirmek?

Poujoulat Baca Sistemleri müstakil ev, toplu konut, sanayi tesisi ve hizmet binaları için yeni ya da yenileme amaçlı ısıtma ve baca sistemleri, hazır baca şapkaları ve aksesuarlarının uzman üreticisidir.
Odun, gaz ya da mazotla çalışan bir ısıtma sistemi kurmak ya da yenilemek mi istiyorsunuz?
Poujoulat Baca Sistemleri, müstakil ya da ortak duman bacası, paslanmaz çelikten rijit ya da fleksibl astar baca, her tip ısıtma cihazına yönelik  [şömine, ankastre şömine, odun sobası, granüle odun (sıkıştırılmış yonga) sobası, kazan] bağlantı borusu açısından geniş bir ürün seçeneği önermektedir.  Çeşitli baca sistem ekipmanları, dumanların tam olarak tahliyesini sağlayacaktır: duman çıkarma cihazı, ısı dağıtım ünitesi, baca çekiş regülatörü, baca bakım ve temizleme seti.Servis ve teknik destek


Bizi üzerinden takip etmek:

picto youTube