Giriş > Dosyaların temaları > Bir baca kurmak > Yeni yapı ya da yenileme şeklinde gazla ısıtılan ortak sistemler

Yeni yapı ya da yenileme şeklinde gazla ısıtılan ortak sistemler

Mevcut kazan parkının yenilenmesiyle birlikte bazı zorluklar ortaya çıkar. Bu durumda, yeni kazanların birleştirilmesini sağlayan ve enerji verimliliğini destekleyen ortak duman baca sistemlerini tercih etmek gerekir.


İçinde bulunulan durum

Bugün, çok sayıda konut eski nesil, gazla ısıtılan müstakil bir kazanla teçhiz edilmiş durumdadır.

Binaların teknik gelişimi ve her zaman daha fazlasını gerektiren bir mevzuatla birlikte enerji performans araştırması, en yüksek verimi elde edebilen (yoğuşmalı) kazanların yerleştirilmesini ve uygun (yoğuşma buğularına dayanıklı ve konutların havalandırılmalarıyla uyumlu) duman bacalarının uygulanmasını gerekli kılmaktadır.

3CE Pression, , yüksek performanslı ortak baca sistemi

Hermetik kazanlar için 3CE ortak baca prensibi, gazla ısıtılan müstakil cihazların hava gelişi ve yanmış gazlarının tahliyesini sağlayan bir sistemdir.

3CE P Multi+ iç

Binaların dışına yerleştirilen ve 2 ilâ 20 arası kazanın bağlanmasına imkân veren ortak konsantrik baca. Dikey bacanın hafif tıkanması, binanın diğer şebekeleriyle birlikte şafta girmesini kolaylaştırır. Uyumlu kazanlar, hava-duman devresinde geri tepmeyi önleyici bir valfle teçhiz edilmiş, C4 tipi olanlardır.

 

 Bu ürünü keşfediniz

3CE P Multi+ dış

Taş yünüyle yalıtılmış olup 2 ilâ 20 arası kazanın bağlanmasına imkân veren, paslanmaz çelikten çift cidarlı dikey ortak baca. Bu dış versiyon, hermetik kazanların, özellikle yenileme halinde (küçük avlular, U şeklinde binalar) toplu konuta kurulmalarının zor olduğu çok sayıda duruma uyum sağlar. Uyumlu kazanlar, hava-duman devresinde geri tepmeyi önleyici bir valfle techiz edilmiş, C8 tipinde olanlardır.

Bu ürünü keşfediniz

schema 3CE P Multi+ intérieur

3CE P Multi+ iç

schema 3CE P Multi+ extérieur

3CE P Multi+ dış

Shunt tipi Çift Fonksiyonlu ve belli bir amaçla kullanılmaya yönelik bacalar

« Shunt »’ler, tuğlayla örülmüş, sıklıkla 1955 ve 1970 yılları arasında inşa edilmiş binalarda uygulanan duman bacalarıdır. Bunlar, belli bir amaca yönelik ya da çift fonksiyonlu olabilir.

Rénoshunt

Rénoshunt, Shunt ya da Alsace tipi ortak bacaların, sadece dumanların tahliyesini sağladıkları takdirde, yenilenmesi ve yeniden kullanılmasına imkân verir. Bu durumda, konut birçok bacayla (duman ya da havalandırma) teçhiz edilmiş olup, bu da en sık görülen durumlara denk düşmektedir. Bu sistem, gazla ısıtılan yoğuşmalı 6 adede kadar kazanın bağlanmasını sağlar.

Bu ürünü keşfediniz.

Combishunt çözümü (çift fonksiyon)

Combishunt, konutta tek olduğunda, Çift Fonksiyonlu Shunt tipi ortak bacaların yenilenmesine imkân verir. Bu durumda, hem atık gazların tahliyesini ve hem de havalandırmayı sağlar. Bir taraftan, gazla ısıtılan yoğuşmalı 6 adede kadar cihazı bağlama ve diğer taraftan da kontrollü bir mekanik havalandırma (VMC) gerçekleştirerek havalandırma fonksiyonunu yerine getirme imkânı tanır. .

Bu ürünü keşfediniz.

schema Renoshunt

Rénoshunt

schema Combishunt

Combishunt

Ortak çözümler konusunda + daha fazla bilgi


Toplu konut, hizmet binası ve sanayi tesisi


Poujoulat tarafından yayınlanan diğer siteler:


Bir duman bacası, bir hazır baca şapkası yerleştirmek, bir ısıtma cihazı bağlamak ya da bir baca içine astar baca yerleştirmek?

Poujoulat Baca Sistemleri müstakil ev, toplu konut, sanayi tesisi ve hizmet binaları için yeni ya da yenileme amaçlı ısıtma ve baca sistemleri, hazır baca şapkaları ve aksesuarlarının uzman üreticisidir.
Odun, gaz ya da mazotla çalışan bir ısıtma sistemi kurmak ya da yenilemek mi istiyorsunuz?
Poujoulat Baca Sistemleri, müstakil ya da ortak duman bacası, paslanmaz çelikten rijit ya da fleksibl astar baca, her tip ısıtma cihazına yönelik  [şömine, ankastre şömine, odun sobası, granüle odun (sıkıştırılmış yonga) sobası, kazan] bağlantı borusu açısından geniş bir ürün seçeneği önermektedir.  Çeşitli baca sistem ekipmanları, dumanların tam olarak tahliyesini sağlayacaktır: duman çıkarma cihazı, ısı dağıtım ünitesi, baca çekiş regülatörü, baca bakım ve temizleme seti.Servis ve teknik destek


Bizi üzerinden takip etmek:

picto youTube