Accueil >Glossaire>Açık sistem şömine

Glossaire des termes techniques du bâtiment et du chauffage


Açık sistem şömine

Şöminenin içinde odunun yandığı (Şömine ocaklığı olarak da adlandırılan) bölümü söz konusudur. Bu hücre açık olup, ısı kaybının çok yüksek olmasının nedeni budur. Odunla ısıtma yoluyla üretilen ısının yaklaşık 3 / 4'ü bacada kaybolmakta olup, dolayısıyla yerleşim yerine geri verilememektedir. O halde Açık sistem şömine, ısıtma sistemi olarak değil, ancak süs ya da dekorasyon unsuru olarak kabul edilmelidir. Açık sistem şömine (ya da şömine ocaklığı), « ateşi almak üzere düzenlenmiş bir alanın bütünüdür. Bu, özellikle ocak taşı, göbek, gerekirse yanaklar ve alınlıktan (ya da sarak) oluşur.

Toplu konut, hizmet binası ve sanayi tesisi


Poujoulat tarafından yayınlanan diğer siteler:


Bir duman bacası, bir hazır baca şapkası yerleştirmek, bir ısıtma cihazı bağlamak ya da bir baca içine astar baca yerleştirmek?

Poujoulat Baca Sistemleri müstakil ev, toplu konut, sanayi tesisi ve hizmet binaları için yeni ya da yenileme amaçlı ısıtma ve baca sistemleri, hazır baca şapkaları ve aksesuarlarının uzman üreticisidir.
Odun, gaz ya da mazotla çalışan bir ısıtma sistemi kurmak ya da yenilemek mi istiyorsunuz?
Poujoulat Baca Sistemleri, müstakil ya da ortak duman bacası, paslanmaz çelikten rijit ya da fleksibl astar baca, her tip ısıtma cihazına yönelik  [şömine, ankastre şömine, odun sobası, granüle odun (sıkıştırılmış yonga) sobası, kazan] bağlantı borusu açısından geniş bir ürün seçeneği önermektedir.  Çeşitli baca sistem ekipmanları, dumanların tam olarak tahliyesini sağlayacaktır: duman çıkarma cihazı, ısı dağıtım ünitesi, baca çekiş regülatörü, baca bakım ve temizleme seti.Servis ve teknik destek


Bizi üzerinden takip etmek:

picto youTube